Wczytuję stronę.
Proszę czekać.

menu

Bramy dla domu i garażu

Jaką bramę wybrać?

Wybór bramy garażowej powinien być poprzedzony długi namysłem, gdyż dzięki temu uda nam się zakupić najlepszy model - solidny, funkcjonalny, ładnie wyglądający. Przed kupnem musimy uwzględnić różne czynniki, a do nich zaliczamy wielkość działki i podjazdu (oraz jego położenie), jak i usytuowanie garażu oraz jego wielkość. Na rynku jest kilka rodzajów bram garażowych, które różnią się budową i sposobem otwierania. Do wyboru są bramy segmentowe, roletowe, uchylne i bramy rozwierne.

 Gdy będziemy jakąś wybierać, powinniśmy wiedzieć, jakie mamy możliwości. Przykładowo bramy rozwierne czy uchylne nie będą dobre, jak przed garażem nie mamy zbyt dużo miejsca. W takiej sytuacji najlepiej jak zdecydujemy się na bramę roletową lub segmentową, gdyż te modele można swobodnie otwierać i zamykać, nawet bez dodatkowej przestrzeni przed garażem. To jedna z kwestii, którą trzeba wziąć pod uwagę. Pamiętajmy bowiem, że nie liczy się to, że sąsiad zachwala dany model, najważniejsze, by sprawdzić, jak to będzie wyglądać w naszej sytuacji. Zawsze też decydujemy się na bramę, której wykonanie jest zgodne z normami europejskimi. Takim potwierdzeniem jest znak CE.

Bramy w najlepszej cenie

Ponadto, bramę warto kupić w sprawdzonym sklepie, dlatego też zapraszamy na zakupy do naszego sklepu - do RK Styl. Wieloletnie doświadczenie, duża wiedza, wsparcie - to wszystko zapewniamy, dzięki czemu wybór bramy w naszym sklepie nie będzie przypadkowy. Zapraszamy do naszych sklepów w Dzierżoniowie i Świdnicy. Jesteśmy pewni, że z naszą pomocą uda się Państwo kupić najlepszy, najbardziej dopasowany model. Proszę pamiętać, że jak bramy Świdnica to bardzo dobre miejsce, by z naszym wsparciem nabyć model, który doskonale będzie pasował do wyglądu Państwa domu. Podobnie jak brama Dzierżoniów i nasz sklep firmowy w tym mieście, to najlepsza możliwość, by zdecydować się na produkt spełniający wszelkie najważniejsze wymagania.

 Pamiętając o tym, mają Państwo pewność, że brama garażowa będzie dopasowana idealnie, wykonana z najlepszych materiałów, trwała, w dobrej cenie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Na jakim etapie budowy trzeba zaplanować garaż?

Producenci bram proponują przede wszystkim standardowe wymiary swoich produktów. Są one dzięki temu łatwiej dostępne i szybciej można je dostarczyć. Mimo to wielu wytwórców przyjmuje też zlecenia na unikatowe formaty. Dlatego warto się zastanowić już przy planowaniu całego domu, jaki wynik chcemy uzyskać.

Kup bramę garażową u lokalnego dostawcy

Jeśli chodzi o bramy garażowe Dzierżoniów i okolice oferują takie same możliwości, jak inne miasta Polski. Tutaj również znajdą Państwo modele o odpowiadających wymiarach. Jednak aby uniknąć niepotrzebnych, większych kosztów przy zakupie bramy na indywidualny rozmiar, warto zbudować garaż dopasowany tak samo do naszego auta, jak i do dostępnych w sklepie rozmiarów. To nie tylko ułatwi znalezienie wymarzonej i funkcjonalnej bramy, ale też pozwoli na dokładne zaplanowanie całości domu, aby otrzymać upragniony, dopasowany do naszych wyobrażeń efekt.

Koszt przy niestandardowych zleceniach

W przypadku niestandardowych rozmiarów na pewno poniesiemy dodatkowy koszt wyprodukowania bramy, ale również dostosujemy ją do naszych wymagań. Oryginalne projekty na pewno zwrócą uwagę w takich miastach, jak Świdnica oraz okolice i będą stanowić wspaniałą ozdobę oraz wizytówkę naszego domu. Jeśli już mamy garaż i chcemy po prostu wymienić bramę na nową – pomiar i zamocowanie nie będą stanowić i w takim przypadku żadnego problemu.

Aby mieć pewność, że wydamy pieniądze jak najlepiej i nie natkniemy się na kolejnych etapach budowy na kłopoty, należy z wyprzedzeniem skontaktować się z firmą oferującą bramy garażowe. Dzięki temu będzie można ustalić szczegóły i ewentualnie nanieść poprawki na przygotowany wcześniej plan kompozycji.

Montaż

Przy zakupie w naszej firmie wskazanej bramy otrzymają Państwo także usługę montażu przez wyspecjalizowaną i przeszkoloną grupę montażystów. Na co zwracają uwagę podczas swojej pracy (lub na co powinni Państwo zwracać uwagę w przypadku podjęcia się samodzielnego montażu)? Przede wszystkim na nadproże. Ze względu na różnorodne wymogi nie ma tutaj jasno określonych standardów. Jeśli zajdzie potrzeba, to konieczne może się okazać zastosowanie specjalnych szyn montażowych do niskiego nadproża. Warto być zawsze przygotowanym na taką okoliczność.
Oprócz tego bramy muszą zostać zmierzone wzdłuż oraz wszerz (brama musi być min. 5 cm szersza od otworu garażowego) i dopiero potem można przystąpić do przygotowywania przestrzeni bocznych. Tutaj zalecane przy montażu jest otynkowanie otworu bramowego i obłożenie go maksymalnie 3 cm styropianu. Wszystkie szczegóły można jednak uzgodnić z naszymi profesjonalnymi montażystami. Zwracają oni szczególną uwagę na pomiary i inne istotne czynniki, które pozwalają na zwiększenie trwałości bramy oraz utrzymanie ciepła we wnętrzu garażu.

Przed montażem bramy

Jeśli zdecydujemy się na bramę roletową lub segmentową, garaż powinien już być wykończony. Wszystkie obróbki tynkarskie lub przypadkowe zachlapanie farbą mechanizmów bramy mogą niekorzystnie wpłynąć na ich działanie lub nawet je uszkodzić.

Kwestie estetyczne

Takie jakie sobie wymarzymy bramy garażowe Świdnica jest w stanie nam dostarczyć. Oferta jest tak duża, że znajdą się modele trafiające w każdy gust i na każdą kieszeń. Często jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Przy wyborze warto kierować się kilkoma prostymi wskazówkami

Bramy w różnych kolorach

Przede wszystkim kolor powinien pasować do elewacji budynku. Przy bardziej finezyjnym stylu kolor bramy można połączyć z odcieniem drzwi zewnętrznych, okien czy dachu. Jeśli chcemy się wyróżnić na tle innych mieszkańców miasta takiego, jak dla przykładu Dzierżoniów, można pomyśleć o czymś, co odda nasz charakter niepowtarzalnością z palety RAL. Jeśli zaś prowadzimy przed domem ogródek, to ciekawym pomysłem może być dopasowanie kolorystyki do naszych roślin.

Oryginalna brama urozmaiceniem dla domu

Jeśli chcemy, aby dom był bardziej różnorodny, można pomyśleć o wspólnym mianowniku dla bramy i innych elementów (np. ogrodzenia), a nie tylko podobnych kolorach. Takie połączenia zawsze przykuwają uwagę swoją subtelnością. Należy pamiętać, że styl i barwa bramy mają przede wszystkim sprawić, że dobrze się z nią poczujemy.